Kielikerahmot / Kielikeravot

Karielan opaštumista kielikeravoloissa sygyžyllä 2016
Šygyžyllä alottajien kielikeravoloissa opaššetah materialoida myöt, kumbazissa on luvenda-, kirjutanda- da kuundelendačuastit.

Helsinki/Helsinkin Suojärvi-šeura ry.
Eila Jahn, 050-5437362, eila.jahn@koulutusduo.fi

Joensuun rannan Suistamolaiset ry.
Olavi Kyyrönen, 050-586 2440, olavi.kyyronen@elisanet.fi

Lieksa/ yheštäh Lieksan učiliščanke
Marja Tapanen, 050-305 2589, marja.tapanen@suojarvi.fi
Markku Mahlavuori, 050-348 9314, markku.mahlavuori@lieksa.fi

Nurmes/Valtimo: yheštäh Ylä-Karjalan učiliščanke
Mauri Mahlavuori, 0400-273 931, mauri.mahlavuori@pp.inet.fi
Paavo Harakka, 050-536 8171, paavo.harakka@oyk.fi

Tampere/Tampereen Seudun Suojärveläiset ry.
Hannu Kononen, 040-510 9771, hannu.kononen@tukes.fi